Jazykový metodický kurz pro výuku anglického jazyka

Základní informace

Rozsah hodin 60 vyuč. hodin
Cílová skupina učitelé AJ v MŠ a 1. stupni ZŠ
Kategorie kurzu Mateřské školy, Základní školy
Akreditace MŠMT MSMT-32522/2020-4-726

Program je určený pro učitele AJ v MŠ a 1. stupni ZŠ, kteří si chtějí zlepšit svoji jazykovou vybavenost a chtějí se stát soběstační při přípravách na výuku angličtiny.

Vzdělávací program je rozdělen do 10 modulů. Každý modul probíhá 6 vyučovacích hodin a je věnován určitému typu aktivit ve spojení s vhodným tématem a na něj navazujícími základními gramatickými jevy. Na metodickou část navazuje praktický workshop, ve kterém si učitelé tyto aktivity zažijí v roli dítěte a také si vyzkouší jejich přípravu a vedení v angličtině. Jazykový kurz je propojen s workshopem a je zúžen na slovní zásobu, gramatiku a jazykové dovednosti potřebné pro komunikaci ve třídě a výuku Aj u dané věkové skupiny.

Procvičíte si správnou výslovnost, naučíte se používat vhodné fráze ke komunikaci v hodinách, vyzkoušíte si jak jednotlivé aktivity vést v angličtině a procvičíte si nově nabyté jazykové a gramatické prvky v rámci aktivit, které můžete následně využít ve svých hodinách.

V průběhu celého programu si shromáždíte množství aktivit a nápadů, ze kterých vytvoříte vlastní portfolio, které poté uplatníte při svojí výuce. Během programu každý z Vás vypracuje plán hodiny s vhodnými aktivitami na vybrané téma a vyzkoušíte si je vést v anglickém jazyce.

Program se zaměřuje na tři oblasti:

  • Metodický seminář – seznámení s jednotlivými druhy aktivit na základě základních témat vhodných pro výuku dané věkové skupiny.
  • ESP (English for Special Purposes) jazykový kurz zaměřený na rozšíření slovní zásoby v oblasti základních témat vhodných pro výuku dětí, rozvoj komunikativních dovedností pro komunikaci během výuky a seznámení se základním gramatickými jevy v kontextu praktických cvičení.
  • ESP Workshop – ukázky aktivit a jejich následné praktické vyzkoušení. Procvičení výslovnosti nově nabytých jazykových dovedností.


Vzdělávácí program lze hradit z rozpočtu školy, případně soukromě.

Aktuální termíny kurzů

Kurz na zakázku – „na klíč“

Tento kurz pro Vás rádi uspořádáme na objednávku. Vyplňte nezávaznou poptávku a my pošleme lektora přímo k Vám do školy.

Výhody kurzu na klíč:

  • Proškolíme více učitelů z Vaší školy.
  • Obsah kurzu přizpůsobíme přesně podle Vašich potřeb.
  • Termín a čas si vyberete sami.
  • Nebudete muset nikam jezdit a ušetříte za cestovné.
  • Posílíte vztahy mezi kolegy.
Jazykový metodický kurz pro výuku anglického jazyka Poptat kurz na zakázku
Poptávka kurzu
Škola / firma: *
kontaktní osoba - jméno, příjmení, funkce: *
E-mail:
Telefon:
Navrhované termíny konání:
Místo konání - město:
Počet účastníků:
IČO:
Poznámka:
Po odeslání poptávky Vám zašleme potvrzení na výše uvedený e-mail.
* - Takto označené položky je nutné vyplnit

Doplňující informace

Vzdělávací program je akreditován u MŠMT. Po jeho absolvování obdržíte osvědčení.